Kategorie

Vážka

Autor: Michel Bussi

300 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: MOTTO
Kód:
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Počet stran: 424

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Kdo je tříměsíční miminko, které jako jediné přežilo havárii letadla? Komu Vážka, jak holčičku nazvali novináři, patří? O to se přou dvě rodiny, jedna bohatá, druhá chudá. Holčička je přiřčena chudým rodičům, ale druhá rodina se s tím nechce smířit. Jejich soukromý detektiv, zdá se, našel po letech pátrání k záhadě klíč. Záhy je však nalezen s prostřelenou hrudí. Je šokující rozuzlení dílem náhody, nebo někdo již od počátku se všemi účastníky manipuluje?
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Príbeh je vystavaný tak, že priam núti čitateľa neprestať čítať. Autor priam majstrovsky kryje všetky stopy, o ktoré by ste sa mohli oprieť pri vašom čitateľskom pátraní. Často som si hovorila, že Vážka je určite Emilie, ale po 20tich stranách som mala úplne iný názor. Autor nám dovolí iba tušiť a toto tušenie nám niekoľkokrát dokáže spochybniť. Práve vďaka tomu sa z knihy stáva dôvod, prečo zabudnete vystúpiť na správnej zastávke, alebo zmeškáte obed. Ak sa do nej ponoríte, nedá sa ju pustiť.
18/10/2017
Ani jsem nečekala, že se mi tato kniha s názvem Vážka, jejímž autorem je Michel Bussi, bude tolik líbit. Dostala jsem ji k narozeninám a vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. Musím však pochválit přítele, protože výběr to byl opravdu skvělý. Příběh ztracené holčičky se mi líbil a byla jsem zvědavá, jak to vlastně celé bylo. Měla jsem řadu nápadů a přiznám se, že nakonec mě napadlo i to, co samotného autora, ale až ke konci knihy, takže jsem si udržela i nějaké to napětí.
31/08/2017
Michel Bussi je pro mě nově objeveným autorem. Nikdy jsem se s ním zatím ještě nesetkala, až nyní díky jeho knize Vážka. Musím říct, že to bylo velmi dobré čtení. Závěr knihy se mi nepodařilo rozluštit, ačkoli to teď ze zpětného pohledu bylo opravdu úplně jednoduché. Takže chválím to, jakým způsobem je kniha zpracována. Určitě se pustím i o dalších příběhů od stejného autora. Za mě mohu určitě doporučit.
31/08/2017
Zajímavý a čtivý příběh, který je velmi napínavý až do konce. Kniha mě pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je plná falešných stop, indícií a teorií....
Několikrát během čtení jsem si myslela, že už vím kde je pravda. Konec mě však překvapil.....
Knihu doporučuji a za mě kniha má obrovskou jedničku s hvězdičkou. Další knihy od tohoto autora jsou připravené ke čtení teď se chystám na jeho další novinku Maminka, neříká pravdu.
9/08/2017
Bussi nás staví před etický problém - jak novináři a veřejnost zasahují do vyšetřování, necitlivě se snaží kontaktovat s oběma bojujícími rodinami, nedbají na jejich bolest a rovněž ani na život zachráněných. Staví tak do konfliktu bohatou a chudou rodinu. Rodiny zobrazuje stereotypně. Bohatí jsou lidé bez skrupulí, kteří si myslí, že za peníze si dokáží koupit všechno. Chudou rodinu zase vykresluje sympaticky, jako bezbranné chudáčky, kterým nikdo nepomůže. Celý příběh je poznamenán napětím, čekáme na řešení příběhu, jednou jsme nakloněni na jednu, jindy na druhou stranu. Michel Bussi píše přesvědčivě, vyvolává v nás celou škálu emocí. Zkouší, jak na nás celá tragédie zapůsobí, jestli nám to bude líto, budeme ji považovat za strašnou a boj o dítě za smutnou záležitost s katastr... Celá recenzeofickými důsledky. Vážka se čte rychle, strany jsou naplněny akcí, prolínání minulosti ve formě deníkových záznamů soukromého detektiva odhalují mnohá tajemství, současnost reprezentuje pátrání Lyliiného bratra na vlastní pěst. Různé časové roviny vyprávění však knize neubírají na soudržnosti a jako celek nás dokáží pohltit a udržet naši pozornost až do překvapivého konce. Ve Vážce jde o silný příběh, čekáme, jak se to skončí, něco možná tušíme, ale s více faktory nebudeme počítat a závěr nás překvapí. Podvědomě čekáme, že autor má v záloze nějaké želízko v ohni a předestře nám uspokojivé řešení celé záležitosti, ačkoliv stopy na jeho rozuzlení už dávno vychladly.
30/07/2017
Kniha, kterou ráda doporučím k přečtení. Je to jedna z knih, která Vás nepustí, o které budete přemýšlet, bude se Vám o ní zdát. Donutí Vás otáčet stránku za stránkou, číst dlouho do noci a teprve s otočením posledního listu, zjistíte, že je konec. A ten je velmi překvapivý...Brilantně napsané, čtivé, chytlavé. Kniha Vás vtáhne do děje a nutí Vás vytvářet vlastní teorie ... kdo je Lylie, jediná přeživší a zachráněná z hory Terrible? Musíte otočit posledních pár stránek, pak teprve budete vědět ...
24/07/2017
Víte, co na knihách oceňuji nejvíce? To, že autor píše takovým způsobem, aby co nejvíce zatajil a pouze mistrně naznačoval, jak to celé dopadne. Závěr tohoto příběhu byl pro mě překvapením - měla jsem v hlavě různé scénáře, jak to celé dopadne, ale tento (ze zpětného pohledu vlastně tak zřejmý) závěr mě ani nenapadl. Bravurně napsané, jednoduché rozuzlení a velmi čtivé - musíte číst, dokud to celé neskončí.
7/07/2017
Osmnáctiletá Lylie si někdy není jistá, kým vlastně je. Jistě, takovou krizi zažívá každý mladý člověk. Jako tříměsíční miminko ji ovšem nalezli u zříceného letadla jako jedinou přeživší velikého leteckého neštěstí. Tím její pocity nabývají nového rozměru.
Ve jmenovaném letadle totiž cestovala tříměsíční miminka dvě. Jedno vnouče z vážené a bohaté rodiny, druhé vnučka chudé rodiny, jakých přežívají ve Francii tisíce. Určení totožnosti miminka, které o ničem nemá ani ponětí, rozvrátí Francii na dlouhé měsíce.
Nakonec však soudy rozhodnou a osud malého děvčátka je určen úřední mocí.
Osud ale ještě neodhalil všechny karty a nejvyšší trumf bude teprve vynesen...
Příběh malé Vážky a jejího vnitřního boje je jednou z nejlepších a nejčtivějších knih, jaké se mi kdy ... Celá recenzedostaly do rukou. Styl psaní i dynamičnost vyprávění dávají do pohybu neuvěřitelný příběh dvou rodin, které bojují s osudem všem navzdory.
Jejich pohnutky jsou vedeny s nejlepšími úmysly a přes to jejich kroky spíše zraňují, než pomáhají. Vše s jediným cílem. Aby malá Lylie dostala to nejlepší. To jediné, po čem dívka touží však stále nedostala. Jistotu svého původu.
Knihu doporučuji každému, v příběhu nalezne to své milovník různých žánrů. Detektivní styl se snoubí s příběhem mladé lásky, okořeněné akcí i pohledem do zlomené duše.
Oběti velkých neštěstí totiž nesedí pouze ve zřícených letadlech, jsou jimi i zlomení pozůstalí.
19/03/2017
1
Hodnocení
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 25% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vážka jen za 300 Kč.