Kategorie

Naslouchač

317 běžná cena 329 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Host
Kód:
ISBN: 978-80-7491-383-9
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 380

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách, těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveného vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.
Odměny pro recenzenty
14
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
České knihy jsou něco, na co si já osobně moc nepotrpím. Jakožto fanouška fantasy mě v české literatuře nemá v tomto ohledu moc co oslnit. Tedy až na tuto knihu. Faju jsem si koupila především kvůli krásné obálce knihy - na ty já jsem totiž tak trochu úchylná, ale to jsem vážně ještě netušila, jak obrovské a milé překvapení mě čeká až se do knihy pustím. Je to spíše dětský příběh - už jenom kvůli hlavní postavě, kterou je právě dítě, ale je velmi originální s úplně novým světem, který rozhodně nepovažuji za okopírovaný z jiné knihy, a se spoustou zajímavých myšlenek a událostí. Ta knížka je zkrátka bomba a rozhodně stojí za přečtení. Zanedlouho návíc vyjde pokračování. :)
12/09/2017
Pro mě asi největší překvapení tohoto roku. Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, někdo sdílel její fotku na Instagramu, ale jsem za to moc vděčná.
Od samého začátku až do konce je strhující. Tak strhující, že jsem ji měla přečtenou za den, protože jsem ji zkrátka nedokázala odložit.
Co se mi líbilo asi nejvíc, je, že to není tak naivní, jak tomu většinou bývá. Ilan není prototypová hrdinka. Je to zkrátka jen dívka, která se snaží přežít. Neskutečně zajímavá kniha s velkou dávkou fantazie. O to hrdější jsem, že je autorkou češka. Nemůžu se dočkat října, kdy má vyjít pokračování!
7/09/2017
Tahle kniha mě naprosto omámila. Již od začátku jsem se nemohla od děje odtrhnout, protože mě zajímaly další věci ze života sklenařů ale hlavně život Ilan. Sklenařský svět je vymyšlen naprosto dokonale i se starými slovíčky sklenařského jazyka či novými slovy přímo pro tento svět, které vás do příběhu vtáhnou ještě víc.
Několikrát mi bylo Ilan dost líto a soucítila jsem s ní, přece jen, spousta věcí pro ni byla nová a místy i děsivá.
Jediné, co mi vadí, je ten ohromně otevřený konec. Už se nemohu dočkat druhého dílu.

Hodnocení: 4,5*
Obálka: 5*
19/08/2017
Naprosto úžasně strhující. Ilan tady není popsaná jako nějaká hrdinka, které se dostane velké cti a přepychu. Je to úplně obyčejná dívka, která má "pouze" velký dar. Celá kniha je psaná jen z jejího pohledu a já s ní ve většině situací souhlasím. Na to, jak je mladá, má úžasnou osobnost a působí vyspěle.
V knize je popsaný celý její život a konec je otevřený pro další díl tak moc, že se už nemůžu dočkat, až vyjde.
8/08/2017
sečteno a podtrženo, kdyby autorka tak moc neprobírala život kdysi, ale nechala Ilan žít svůj život hned od začátku, bez představování minulosti, bez vysvětlování všelijakých pojmů, chytila bych se hned od prvních stran.
Možná si říkáte, že ty pojmy vysvětlit je potřeba, ale na konci knihy je abecední seznam pojmů a navíc, když by se například Ilan dostala před Nastereu, tak v tu chvíli by to mohlo být vysvětleno a díky tomu, že by to bylo rozvrženo na více stran, by to pro mne bylo přijatelnější, pochopitelnější...
Jinak, hrdinka Ilan je moc příjemné dítě. Bojácné, ale přitom v mezích, a ke konci jde vidět změna v myšlení. Což je velké plus. Celá pětadvacítka mě okouzlila. Až zjistíte, co jsou zač, tak budete asi trochu smutní jako já, ale jinak to jsou pomocníci jedna báseň.*... Celá recenze*br**Hodně se v knize ukazuje stránka nenávisti mezi lidmi, kdy ti lepší odmítají mezi přijmout někoho z nižších vrstev. A také je tam kus upřímnosti, lásky, nesnášenlivosti, žárlivosti, smutku a radosti.

Autorka tam v tomto smyslu dokázala zakomponovat vše a po dočtení knihy jsem maximálně spokojená. Ale není to na plný počet za ten začátek..
Asi jsem jiná, asi jsem zlá, možná mě někteří budou nenávidět, protože pro mě to bylo trochu zklamání. Podle nadšených recenzí jsem opravdu čekala něco více...
7/08/2017
Naslouchač je úžasná knížka a celé její čtení jsem si užil. Námět, postavy a prostředí mě okouzlily a já už netrpělivě vyhlížím vydání pokračování s pracovním, ještě neoficiálním názvem Faja. Čekám od něho super čtivý příběh se zápletkou, která mě nenechá vydechnout. Naslouchače můžu s čistým svědomím doporučit, je to super kniha, která bude bavit každého příznivce YA, fantasy, sci-fi i dystopií. A jestli stále nevěříte českým knihám, i tak to zkuste, podle mě litovat nebudete.
3/08/2017
Jsem velý vyznavač vysokého fantasy a proto jsem se této knihy trošičku bála. Bylo to úplně poprvé co jsem se setkala s tzv. YA fantasy. Je to něco trošičku jiného, ale knija se mi rozhodně líbila. V knize nebyla žádná zbytečná slovní vata. Do postav jsem se hned zamilovala. Svět byl skvěle propracovaný. Takže jestli vás zajímá fantasy tak určitě kniha stojí za zkoušku. Já se nemůžu dočkat dalšího dílu.
29/07/2017
Měla jsem od knihy vážně velké očekávání, jelikož byla snad všude dost vychvalovaná, jak Petra Stehlíková odvedla úžasnou práci a vymyslela něco tak originálního, s čím jsme se zde ještě vůbec nesetkali. A taky měli všichni co to říkali obrovskou pravdu. Knihu jsem přečetla jedním dechem a snad nikdy jsem se při ní vůbec nenudila. Moc se těším, až ještě tenhle rok vyjde pokračování, které doufám bude tak skvělé jako první díl.
29/07/2017
Velmi vychvalovaná kniha od české autorky Petry Stehlíkové. Jsem ráda, že i mezi našimi autory se najdou takoví, které mohu s čistým svědomím obdivovat a doporučovat. Naslouchač patří k nejlepším českým knihám z fantasy žánru, které jsem zatím přečetla. Dala bych pět hvězdiček, ale jednu si nechám v rezervě, kdyby se ještě náhodou objevila nějaká podobná kniha, která by se mi líbila o jednu hvězdičku více.
19/07/2017
Naslouchač je velmi originální. Jak svým tématem, tak množstvím nejrůznějších cizích slov, která jsou v knize sice vysvětlena v přiloženém slovníku, ale ten při čtení nebyl třeba, protože významy všech slov byly vysvětleny v samotném textu. Kniha je od začátku do konce čtivá a napínavá. Čtenář má pořád co očekávat, nad čím přemýšlet, autorka ho nenechá ani na chvíli vydechnout. Zároveň to ale není nijak přeplácané nebo překombinované. Naslouchač vám nabídne vynikající čtenářský zážitek.
13/07/2017
4
Hodnocení
6/08/2017
24/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 4% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Naslouchač jen za 317 Kč.