Kategorie

Hostina pro vrány

533 běžná cena 599 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: TALPRESS - Talaš
Kód:
ISBN: 978-80-7197-446-8
Rok vydání: květen 2012
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 860
Zařazení: americké romány fantasy romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Pokračování Písně ohně a ledu! * Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá... Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný „Železný trůn", ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe... Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí - ale jen pár jich nakonec přežije.
Odměny pro recenzenty
12
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Hostina pro vrány je čtvrtým díle Písně ledu a ohně a u ní jsem byla překvapena. Tenhle díl mě totiž nudil mnohem méně často, než díly předchozí, líbil se mi (společně s dílem pátým) asi nejvíc!
Osobně si myslím, že Martin píše čtivě, ale chvílemi má v ději prostě hlušší místa. V tomto díle jich za mě však bylo méně, takže ho musím hodnotit o něco pozitivněji. Přesto však nemůžu dá pět hvězdiček, protože preferuji jiná fantasy díla, která mi prostě přišly lepší. Přesto však skvělý, rozsáhlý fantasy svět.
20/09/2017
Čtvrtý díl legendární ságy zvané Píseň ledu a ohně, pro fanoušky seriálu známé jako Hra o trůny, a George R. R. Martina stále nepřestalo děj více a více komplikovat a zabíjet hlavní postavy, které jsou pak nahrazeny dalšími třemi. Sága proto čím dál tím víc komplikovanější. Nemyslím si, že by jí to však nějak moc škodilo. Stále můžete být napnutí jako kšandy a držet svým oblíbeným hrdinům (přežil ten váš?) palce, nebo raději celé pěsti...
8/09/2017
Když se nad tím pořádně zamyslím, tak pomalu marně přemýšlím, co vše už se odehrálo v předchozích dílech. Stalo se toho tolik, že člověk prostě zapomíná. Nejhorší je, pokud jednotlivé díly čtete s odstupem - tak už si toho opravdu moc nepamatujete. A vzhledem k rychlosti, s jakou autor píše, se fakt bojím, že až vyjde nový a tolik očekávaný díl, nebudu si pamatovat už vůbec nic. Bohužel musím ubrat další hvězdičku, postupně mě série přestává bavit.
31/08/2017
Ačkoli se mi zdá, že od tohoto dílu styl a kvalita autorova dříve poutavého příběhu začíná klesat, Hostina pro vrány mě ještě pořád bavila a věděla jsem, že bys větších problémů knihu dočtu. Už se mi v hlavě ovšem začínaly honit některé výtky, které mě do tohoto dílu ani nenapadly. Jenže tady autor opouští známé hlavní postavy. Není to tím, že bych měla problém orientovat se v nových, ale myslím, že už by se nemusel zabývat novými a novými rody, ale dotáhnou do pořádného konce ty, které už známe.
31/07/2017
Oproti předchozímu dílu, ve kterém se vlastně pořád něco dělo a dle mého názoru byl zatím i nejlepším dílem z celé série, je toto značný úpadek.
Na můj vkus přidal Martin až zbytečně moc nových postav a dějových linek, které ani nebyly nějak extra zajímavé a spousty (především mých oblíbených) postav jsme se ani nedočkaly. Autor to na konci knihy sice odůvodnil a čtenářům se omlouvá, ale i tak...
Během čtení jsem se místy opravdu bavila, u některých pasáží jsem ale měla chuť knihu přestat číst. Nic převratného se vlastně ani nestalo. Zatím se jedná asi o nejslabší díl, ale i tak musím opět vypíchnout autorův talent a obrovskou představivost.
27/07/2017
U G.R.R. Martina si nemůžete být jistí,že jakákoliv postava,ať je oblíbená či nikoliv,přežije. Do čtení se proto pouštíte s tím,že absolutně nečekáte,že zrovna v téhle chvíli někdo umře. Úplně mi nesedí střídání vyprávění. Je to proto,že ihned po dočtení kapitoly následuje další,která je však o jiné postavě a jiném prostředí. Nechává vás to sice natěšené a napnuté, jak to bude pokračovat,ale tady se velice lehce ztratíte v ději. Já zkoušela po dočtení první knihy zavést systém poznámek,ale ani to mi bohužel nepomohlo. :D
16/07/2017
Zbožňuji tuhle sérii. Je neuvěřitelně uvolňující, že vlastně nevíte co se bude dít dál a právě to vás chytne a nepustí. Prostě nemůžete jen tak přestat číst, protože se neustále střídají jednotlivé příáběhy různých postav. Takže skončíte jednu kapitulu o Arye a zjistíte, že chcete strašně vědět co bude s Daenerys a potom je jiná postava o Jonovi a vy jí prostě musíte přečíst, protože už jste o něm dlouho nic neslyšeli.
15/07/2017
Dramatický obrat který se stane na severu opravdu vezme za srdce každého fanouška a každý se jen modlí, aby to s jejich milovanými postavami nedopadlo tak, jak se obávají, že to s nimi dopadne. Boje o moc se neustále stupňují, ale kdo nakonec vyhraje, to je otázkou času. Nejvíc se mi ovšem líbí ta pasivita a absolutní ignorace událostí za zdí v celém Západozemí, to jako vážně všichni čekají na invazi zombíků a nehodlají s tím pořád nic dělat?.
15/07/2017
Doporučuji nákup všem. Líbí se nám doma.
21/09/2016
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
5/09/2016
1
Hodnocení
26/12/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 11% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Hostina pro vrány jen za 533 Kč.