Kategorie

Zaklínač IV.: Čas opovržení

208 běžná cena 259 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Brokilon
Kód:
ISBN: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Jazyk: Čeština
Druh: 1xkniha
Vazba: Paperback
Počet stran: 342
Zařazení: fantasy romány polské romány

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Zaklínač
8 knih dohromady za výhodnou cenu 1 615 Kč

Ušetříte 597

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Druhý román o Geraltovi a Ciri. Svět zachvátily plameny běsnící války. Čarodějové intrikují a Ciri, prchající před smrtelným nebezpečím, se ocitá daleko od Geralta i Yennefer. Sama, opuštěná, ztracená - s pocitem, že byla zrazena těmi, kterým bezmezně věřila. Pátrání po zmizelé princezně však navzdory zprávám o její smrti stále pokračuje, a Geralt žel není jediný, kdo Ciri hledá. Zaklínač i Lvíče z Cintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí. Ostatně, věštba přece tvrdí, že princezně kráčí v patách smrt...
Odměny pro recenzenty
13
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Čas opovržení je asi mou nejoblíbenější knihou v celé sérii Zaklínače. Dočkáváme se zde více intrik, akce, magie a poznáváme detailněji svět, ve kterém se to všechno odehrává. Je to úplně jiné než povídky, kde jsme spíše poznávali práci Zaklínače, zde už hraje svou hru politika, peníze, války, mocní lidé ... Jinak Cira se nám hezky vyvíjí, je radost ji sledovat, má nejoblíbenější postava hned po Geraltovi.
12/10/2017
Po prvním dílu Čas opovržení děj příběhu trochu brzdí. Jsme vtaženi do vysoké politiky a občas se v ní ztrácíme, děj stagnuje, o větší akci většinu času nezakopneme, o to více je ale poslední asi čtvrtina knihy strhující. Měla jsem problém jen s jednou věcí - informace jen tak zmíněné na začátku, se později ukážou být důležité a vysvětlující. Máte chuť se k nim vrátit, ale děj vám to nedovolí, žene vás dál. Z toho všeho máte pocit lehké zmatenosti, nedostatečnosti a neucelenosti. Na druhou stranu - Sapkowski se snaží o celkovou reálnost děje, celou dobu jsme jeho součástí, nikde na nás nevyskakuje panáček, který by vše dovysvětloval, není nám řečeno "tohle je Dobro a tohle je Zlo". A když si to tak vezmete - vnímáte ve svém každodenním životě všechny mediální zprávy? Nikdy se vá... Celá recenzem nestalo, že jste něčemu nepřikládali žádnou váhu a ono se to pak ukázalo být důležité? Další bod pro Sapkowského. I tímhle vás dokáže vtáhnout přímo do středu Geraltova světa a naservírovat vám ho tak,že si myslíte, že žijete v něm.
11/10/2017
Čtvrtý díl ze série o zaklínačovi jménem Geralt z Rivie. Příběh nám trochu temní, stává se ucelenějším, krvavějším. Hlubším. A já jsem z toho nadšená. První dva díly mě totiž zas až tak moc neuchvátily, ale pak už jsem četbu přímo hltala. Lítala jedna stránka za druhou.
Přes počáteční nesympatie k tomuto příběhu jsem se do něj nakonec zamilovala. A to už je co říct, protože jsem čtení málem vzdala.
29/09/2017
Svět je rozdělen válkou a čarodějové se zrazují. Ciri se navzdory Geraldovo snahy ocitá sama ve světě kde jí hledá snad každý. Někteří jí chtějí zabít, jiní ochránit a další zase využít pro svou politiky. Lvíče z Cintry má před sebou těžký život, ale není to ledajaká bezbraná dívka.
Knihá plná napětí a politických intrik se lépe čte jak předchozí díl a dokáže člověka naladit na další díl. Dokáže se Gerald opět setkat s Ciri?
17/09/2017
Ciri, která byla vždy ve velkém ohrožení se ocitá sama. Samozřejmě ne dobrovolně a rozhodně jí to ani Geralt ani Yennefer zrovna nedovolili. Spiknutí čarodějů je totiž jen začátek, protože se blíží válka a náš oblíbený Zaklínač a jeho dítě osudu jsou na celém vrcholu toho všeho. Jsou totiž lidé, kteří po Ciri neúnavně pátrají a není to jen Geralt a Yennefer. Tenhle díl vás donutí přemýšlet a přesvědčí vás, že to asi nikdo nebude mít zrovna snadné.
2/09/2017
Konečně, trochu více politiky, víceméně návrat Geranda a ucelenost tu je více patrná. Děj plyne jako voda, do které by čtenář skočil a plaval a plaval až do severního moře. Nic není křišťálově čisté a mystičnost příběhu je patrnější než kdy dřív. Sapkowski mlží, kde může, postavy říkají vše jen na půl huby a osoba, která létá skrz řádky musí občas setsakramentsky přemýšlet, o co tomu či onomu vlastně jde. Jen mne mrzí ty stvůry, těch je tam jak máku v tvarohovém koláči.
1/09/2017
Čas opovržení naštěstí získal zpět něco ze slávy prvních dvou knih této série. Oproti předchozí knize je o něco méně chaotický a děj působí uceleněji. Může to být způsobeno i tím, že Geralt, Yennefer, Ciri, a dokonce i Marigold, dostali trochu více prostoru k projevení.
Jednotlivé události na sebe velmi dobře navazují a jedna akce střídá druhou. Nebýt některých maličkostí, kniha by byla úžasně geniální. Ale není nutné lámat nad touto sérií hůl. Pokud bude pokračovat ve vzestupné tendenci, co se týče kvality zpracování, tak se máme opět na co těšit v příběhu jednoho zaklínače a jedné ztracené princezny.
18/07/2017
Kniha Zaklínač II. Meč osudu je v pořadí druhou knihou ze série vyprávění o Zaklínači Geraltovi z Rivie.
Samozřejmě, že se nevyhneme politické situaci. Navíc další dominantou této knihy jsou pletichy a intriky, které vzájemně proti sobě vedou různé strany.
Příběh je hodně zaměřen na Ciri, víc než na Geralta, což ale není na škodu. Poznáme jejíma očima svět, v němž se musí probojovat. Život ve středověku byl už tak složitý a teď si představte dívenku, co dostala jako dárek do vínku schopnost se ubránit a to jak mečem, tak magií. Jedinečná kombinace, ale možná i prokletí.
Všichni ji chtějí a ona pořád neví proč. Vlastně většinou nikdo neví proč, protože věří tomu, že jí chtějí kvůli jejímu rodinnému dědictví, jenže intriky vedou mnohem dál. A co po ní vlastně může c... Celá recenzehtít záhadný císař Emhyr, a divoký hon??
To jsou ty největší záhady. Ovšem jak si děvče poradí ve světě, v němž je úplně sama. V němž přišla o všechny, na kterých jí záleží a jak si poradí v místě, kde v životě nebyla.
Řekla bych, že tyhle obrazce Ciri ve světě, ukazují hodně na onu samotu a nepochopení v určitém věku, 13 let. V tomto věku dochází často k nepochopení a znovunalézání a poznávání sebe sama.
14/07/2017
Tahle série je moje vášeň. Knihy se nedají odsunout a rozhodně vás nepustí. Sapkowski posunul fantasy knihy o level výš a jeho smysl pro zápletky a různé zvraty je legendární. Děkuji všem bohům, že mě můj přítel přemluvil abych ji začala číst. Sapkowski dokázal krásně vykreslit jednotlivé postavy. Ukázal nám, že všichni jsou zlí i hodní. No a že čarodějnice jsou pěkní šmejdi, ale to už je o něčem jiném.
7/07/2017
Naprosto fascinující a strhující příběh, promyšlený do nejmenších detailů. Rozhodně stojí za přečtení a to nejenom jednou. <3 fantasy..
11/09/2016
3
Hodnocení
26/07/2017
9/09/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zaklínač IV.: Čas opovržení jen za 208 Kč.