Kategorie

Dvůr trnů a růží

276 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
ISBN: 9788075441485
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: brožovaná lepená
Počet stran: 440

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce.
Odměny pro recenzenty
25
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Pohádku Kráska a zvíře miluji. Takže jsem si tuto knihu nemohla ujít. Sarah J. Maas píše úžasně. Kniha byla čtivá, odpočinková. Měla jsem ji velmi rychle přečtenou.
Osobně mi přijde, že by knížka nutně nepotřebovala druhý díl, ale bez koupi bych se neobešla. Už se na něj moc těším. Její sklenění trůn byl taky super. Popravdě fantasy moc nečtu, ale tady jsem udělala výjimku a vyplatilo se. Všem moc doporučuji.
9/08/2017
Příběhy na motivy pohádek patří mezi mé oblíbené, takže nová kniha od Sarah J. Maas byla jasnou volbou.
Autorka se inspirovala klasickou pohádkou Kráska a zvíře, takže hlavní a zásadní téma v zásadě koresponduje s pohádkou. Aby ale dodala na atraktivnosti příběhu v určitých okolnostech se od své předlohy odklonila a zasadila tak příběh do zcela jiného prostředí.
A lidský svět propojila se světem vznešených víl, čímž celým příběhem ještě více zamíchala. Dvůr trnů a růží mě oproti Skleněnému trůnu zaujal daleko víc a jsem opravdu moc ráda, že se mi dostal do rukou. Příběh Feyre, Tamlina a vílího světa mě nadchl a já už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl (Dvůr mlhy a hněvu) - už jen kvůli Rhysandovi!
Pokud máte rádi v knihách napětí, akci, nadpřirozeno a nevad... Celá recenzeí vám hrdinky, které to umí s lukem a šípem, tak se do knihy rozhodně pusťte - u mě kniha předčila očekávání, tak třeba to tak bude i u vás. :)
8/08/2017
Knihu Dvůr trnů a růží můžu doporučit příznivcům stylu psaní Sarah J. Maas i fantasy maniakům. Toto podání vílího světa a celkově víl se autorce jednoduše povedlo, spolu s výbornými postavami, pěknou a líbivou romantickou linkou a mrazivým temnem visícím nad celým příběhem tak vytváří ve svém žánru velice jedinečnou knihu. Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl z chystané osmidílné série, máme se opravdu na co těšit, a jestli bude kvalita s každým dalším dílem stoupat, jak už je u Sarah J. Maas ve zvyku, nevím, až u jakého bodu se tento vzestup zastaví.
3/08/2017
Retelling pohádky Krásky a Zvíře, jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Knihu jsem viděla všude a vlastně celou sérií pořád vidím, kam se podívám. Neodolala jsem a hned jsem si objednala oba dva díly, které u nás vyšli. A teď jsem jako skoro všichni ostatní blázen do této série.

Musím říct, že samotný příběh se drží linie pohádky, samozřejmě věci museli být pozměněny, ale ta hlavní dějová linka se zachovala. Což mě potěšilo a bylo zajímavé vědět, kam příběh spěji, ale i nespěje. Paní spisovatelka, je opravdu nadaná a psát umí velice poutavě. Sama jsem knihu přečetla na jeden zátah. Nemohla jsem ji odložit. Ani jsem nepostřehla, jak čas okolo mě běží.

Feyre je nejmladší ze tří sester. Ještě má otce, ale ten má postiženou nohu. Obě sestry akorát vědí... Celá recenze, jak utrácet peníze a Feyre je jediná, kdo se stará o celou rodinu, chodí lovit do lesa, aby měli co jíst. Chodí na trh obchodovat se zvířecími kůžemi. Ale i samotná Feyre je jedno dívka, která má sen. Chtěla by malovat, chtěla by provdat sestry a chtěla by aby nemusela každý den, do kruté zimy aby naštípala dřevo, aby ulovila zvěř, aby musela zvěř zpracovat. Je jako každý jiný člověk. Ale ví, že kdyby se o rodinu nepostarala, tak by zemřeli hladem a zimou a tak svoje sny hluboko v sobě potlačuje a se zaťatými zuby dělá co musí.

Jednoho dne v lese zabije vlka, není to ledajaký vlk,ale vlk z říše víl. Víly jsou zlé a sobecké a proto
Feyre ani chvíli neváhá a vlka (url)rvá to, ale dlouho a příjde si pro ní Zvíře, které ji buď na místě zabije anebo ji vezme s sebou za zeď do říše víl, kde bude žít na jeho panství, jelikož porušila dohodu a zabila vílu. Feyre váhá, ale Zvíře jí ujistí, že její rodina bude zabezpečená a proto s ním odchází za zeď.

Zvíře, které ji přivedlo se změnilo na mladého muže, který měl na obličeji masku. Nebyla na jeho panství vězněná, ale mohla se domem pohybovat. Zpočátku měla ze svého věznitele strach a byla ostražitá, ale časem si zvykla na život na panství a začala zjišťovat, že víly nejsou takové jaké věřila, že jsou a že ne všechno je ve světě za zdí je vpořádku.

Celé panství sužovala jakási nemoc a nemohli najít lék, všichni do jednoho měli na obličejích masky. A Feyre byla lék na jejich chorobu aniž by to sama věděla.

Celý svět za zdí je něco neuvěřitelného, spisovatelka si dokázala všechno pečlivě rozvrhnout a
srovnat v hlavě a výsledek je něco neuvěřitelného. Celé vymyšlení magie a rozdělení země do dvorů podle času a období je skvělý nápad. Doufám, že během série se dozvíme o dalších dvorech víc.

Tamlin anebo Zvíře jakožto hlavní mužská postava v knize byl, jak to říct, zkrátka mi nesedl. Ne, že bych ho vyloženě neměla ráda, mám ho ráda i charakter jaký představuje, ale něco mi na něm zkrátka chybí. Doufám, že v další knize bude jeho charakter trochu víc výraznější.

Dalšími charaktery, které mě zaujali jsou Lucien a Rhysand. Lucien jakožto kamarád Tamlina žije na jeho panství a je zajímavý charakter. Ale Rhysand mě zaujal ještě víc, hned mě zaujal podle popisu jeho fialových očí a tmavomodrých vlasů, ale i jeho charakter se zdál být zajímavý. A navíc vladař Nočního dvora, ten mě ze všech dvorů zaujal asi nejvíc a i o Rhysandovi, bych se chtěla dozvědět více a podle konce knihy se i v druhém dílu více o něm dozvíme. Na Rhysandovi něco je, a není to jenom proto, že je to badboy, ale no...počkáme na druhý díl.

Autorka mi hlavně udělal radost tím, že se nebojí mluvit o sexu a že naše hlavní hrdinka není 15letá puberťačka, ale je to 19letá dívka, která prožívá nebezpečí, sex, lásku, touhu, chtíč. Je to něco nového a osvěžujícího.

Na druhý díl jsem slyšela chválu ještě větší než na tento díl a tak se na něj těším, o to ještě víc. Zvratů by v něm mělo být víc než dost. Retteling pohádky skončí dílem prvním a dále budeme pokračovat v příběhu, dílu série by snad mělo být až osm, což je tedy opravdu hodně. A vyšli teprve tři a z toho dva přeložené do češtiny.

Hodnocení na závěr je tedy 4/5 nechám tady ještě prostor, pro další díly.
30/07/2017
Co se týče děje, od půlky knihy jsem se nemohla odtrhnout. Stalo se tolik věcí a já byla tak napnutá, co se bude dít dál, že bylo těžké knihu zavřít a jít spát. Musím pochválit i mapku, kterou jsem při čtení často využívala a vím, že bez ní bych rozmístění dvorů tak pěkně nepochopila. Jednou se mi ale stalo, že jsem "odhalila" jednu věc. Kdyby na to Feyre přišla také, asi bychom neměli knihu takto tlustou.
Se Sarah J. Maas jsem doteď neměla žádnou zkušenost a musím říct, že jsem mile překvapená. Dvůr ode mě dostal 4,5*, protože mě moc bavil a rozhodla jsem se na pomalejší začátek zapomenout. Doporučuji všem milovníkům retellingů a krásných nových světů!
30/07/2017
Tahle kniha se mi líbila. Sice ji nepovažuji za nějaké mistrovské dílo, ale líbila se mi rozhodně víc než Skleněný trůn, který jsem nemohla ani dočíst. Mám ráda pohádky, a proto jsem se rozhodla dát autorce další šanci. Hlavně proto, že zpracovala moji oblíbenou pohádku Kráska a zvíře. Jsem opravdu nadšená příběhem a asi se pustím do dalšího dílu ze série. I když vlastně víte jak to dopadne tak vás něco nutí pokračovat ve čtení. S klidnou duší knihu doporučuji.
29/07/2017
V příběhu vystupuje vícero hrdinů, nejdůležitější je Feyre, Tamlin, Luciene, ale pak je tam třeba Rhys. Všechny postavy jsou popsány perfektně, víte, jak asi vypadají, představivost jede na plné obrátky a já, jako čtenář, se postupně zamilovávám do každého na chvilku. Krom Feyre samozřejmě, tu jsem pro změnu měla za odvážnou, sebevědomou a sympatickou holčinu. :-) Ale ten Rhys.. Co vám budu povídat, v jednu chvíli jej nesnášíte, a v druhou chvíli si myslíte, že bez něj nebudete moct žít. Rhys je zlosyn par excellence! :-)

Nemůžu napsat jinak, než že Dvůr trnů a růží doporučuji na 100%. Je to spanilá jízda, kde se dočkáte napínavých akcí, trochu krveprolití, romantických slov a také trochu toho erotického nádechu. Je to dílo, které bude mít čestné místo u vás v kniho... Celá recenzevně. Příběh, který vám doslova vyrazí dech. Nečekala jsem něco takového a jsem totálně a beznadějně zničená z celé krásy příběhu! Právě jsem ve třetině dalšího dílu a víte co? Ještě lepší! Tohle je závislost, láska na první přečtení a hlavně, Rhys forever!! :-)
28/07/2017
Vzhledem k tomu, že se jedná o retelling pohádkového příběhu Krásky a Zvířete, už od první strany víte, jaký konec máte asi tak očekávat. Svět, ve kterém se celý děj odehrává, je ale natolik originální a poutavý, že na fakt, že se jedná o retelling, brzy zapomenete. K tomu vám také dopomůže autorčina neskutečně bohatá slovní zásoba. Mass si krásně pohrává se slůvky a velmi pěkně a obrazně popisuje krajiny, do níž jsou jednotlivé scény zasazeny.
Jako jedinou negativní věc na tomto jinak skvělém příběhu shledávám pasáže právě v první polovině knihy, v nichž se Feyre dostává poměrně často do nebezpečných situací. Naštěstí pro ni byl VŽDY poblíž Tamlin, který k ní přispěchal jako rytíř na bílém koni a zachránil ji. Zkrátka se vynořil kdykoliv a kdekoliv, když ho bylo zrovna pot... Celá recenzeřeba. Bohužel mě jako čtenářce to začalo časem lézt na nervy.
Každopádně si mě Mass získala svým stylem psaní a Dvůr trnů a růží mohu vřele doporučit nejen těm, co zbožňují pohádková dobrodružství, ale v podstatě všem milovníkům fantasy, kterým nevadí výraznější romantická linka.
27/07/2017
I nadále žasnu na autorčinými nápady, Dvůr trnů a růží se podle mě nijak nápaditě pohádce Kráska a Zvíře nepodobá, nebo aspoň já v tom žádnou velkou spojitost nevidím. Podle mě nás autorka znovu zavedla do povedeného světa plného magie a kouzel. Do autorčina stylu psaní jsem se zamilovala už od úplného začátku. Rozjezd příběhu se mi líbil, přišlo mi, že na tom si autorka dala nejvíc záležet, uvítala jsem nepotřebné detaily a seznamování se s Feyrinim životem. Jenže pak nadešel zvrat a celý vývoj situace mi přišel tak strašně nepravděpodobný, nicméně kvůli konci se na druhý díl těším více.
24/07/2017
Pohádku "Kráska a Zvíře" se mi velmi líbí. I hlavní hrdinka je úplně jiná, než v další sérii od autorky. Snad mají společného to, že jsou nejdříve na dně společnosti. Tady Feyre mi přijde, že nenávidí celý svět a na všechny okolo se více mračí, ale takhle mi to vyhovuje daleko víc. A kniha by se dala krásně uzavřít už první knihou. Pak ale přišla novina, že autorka plánuje osm knih z této série! Proboha o čem?
22/07/2017
2
Hodnocení
25/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dvůr trnů a růží jen za 276 Kč.