Kategorie

Jak se bude vaše dítě jmenovat?

308 běžná cena 335 Kč

Odesíláme do 5 až 7 dní
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Academia - nakladatelství
Kód:
ISBN: 978-80-200-1888-5
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 784
Zařazení: etymologie etymologické slovníky rodná jména onomastické slovníky

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Kniha Jak se bude vaše dítě jmenovat? vychází v již pátém, podstatně doplněném vydání. Je aktualizováno v souhlase s jazykovým, legislativním i společenským vývojem, ze kterého vyplývají např. zpřesňující jazykový výklad matričního zákona, nové poznatky o soudobých tendencích ve volbě jmen a údaje o jejich současném výskytu. Toto vydání je doplněno o více než 3000 jmen, obsahuje přes 14 000 českých i cizojazyčných podob jazykově ověřených jmen, která splňují podmínky pro zápis nejen do matričních dokladů. Téměř 11 000 jmen je také zpracováno slovníkově, tj. s uvedením jejich původu, významu, pravopisu, domáckých i cizojazyčných podob, současné obliby a kalendářních údajů. Vzhledem k aktuálním potřebám a tendencím byl doplněn také oddíl afrických a asijských jmen, která jsou členěna dle jazyka či oblasti jejich výskytu. Dosavadní úspěšná vydání této knihy, zabývající se široce pojatými jazykovými aspekty volby a užívání jmen jako důležité součásti lidského života, ukázala, že je tato kniha stále potřebná a užitečná. Skvěle poslouží nejen jako jazyková příručka pro úřední a matriční praxi, ale také široké veřejnosti zajímající se o výběr, zápis, překládání a všestranné užívání jmen.
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Už jste se někdy zamysleli nad tím, že kdybyste měli možnost se přejmenovat jaké jméno byste si dali? Já zjistila, že najít jméno, které by mi nepřipomínalo někoho je skoro nemožné. U mnoha jmen mě napadne osoba z filmu, knížky nebo někdo koho naprosto nesnáším a proto nějak nesnáším i to jméno. Tato kniha vám nabízí seznam jmen, ze kterých si můžete vybrat a třeba může pomoct i při vybírání jmen pro vaše dítko.
11/09/2017
Tak s touto publikací přišla cca před 10ti měsíci má tchýně domů. Koukala jsem na ni jak z jara, vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje. Jak se bude jmenovat vaše dítě? Já myslela, že k tomu nepotřebuje člověk žádné brožurky a příručky, jméno se dává od srdce, jak to matka a otec cítí, je jasné, že to musí i znít, ale tohle přece ví nebo cítí každý, ne? Mám sice ve svém okolí pár lidí, které by možná tohle si měly přečíst, ale stejně už je pozdě... Za mě tohle zbytečné....
31/08/2017
Velice poučná a zásadní kniha, pokud se rozhodujete jaké jméno dát svému dítěti. Nesmíte zapomenout, že je to velice důležitá věc a proto je potřeba takovou věc řádně promyslet. Jméno musí sedět k příjmení, aby se dobře vyslovovalo. Navíc nesmí být příliš dlouhé, nebo krátké, je to potíž. Tato kniha Vám spolehlivě nabídne hodně řešení a alternativ, poradí. Konečný výběr bude ovšem jenom na Vás samotných.
31/08/2017
Jak se bude vaše dítě jmenovat? Ano, i tuto otázku už jsme si s přítelem pokládali. Ono totiž není vůbec jednoduché, vybrat jméno dítěte - především, když se na výběru podílíte oba dva a každý máte jiné priority. Jak tedy vybrat to správné? Mělo by ladit s příjmením - to je pro mě důležité. Také jsem byla docela překvapena, kolik lidí nesnáším a tedy jaká jména rozhodně nepřipadají v úvahu. Když nám začaly docházet nápady, pomohla právě tato kniha.
27/07/2017
Moc hezká kniha. Nemusí být jen pro lidi, kteří čekají miminkko, ale dají se tam nalézt i výklady jmen normálně pro dospělé. Je zajímavé, že obsahuje jména i z jiných zemí. Například z Afriky, Asie. Obsahuje velké množství různých zajímavých jmen a může být dobrou inspirací i pokud člověk chce vybrat jméno i pro domácího mazlíčka. Takový velký počet jmen v jednom balíčku jsem ještě nevěděla. Inspirace bohatá
23/07/2017
Tento titul jsem si vybral, protože se tématu věnuji. Chtěl jsem se ještě dozvědět něco nového, což tato publikace splnila.
6/09/2016
Dárek pro dceru. Kniha svým rozsahem vyhovuje.
31/08/2016
Určitě doporučuji. Je přehledná, dobře se v ní čte i hledá a obrázky jsou také moc pěkné ;-)
24/08/2016
1
Hodnocení
15/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 8% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat? jen za 308 Kč.