Kategorie

Jak se bude vaše dítě jmenovat?

226 běžná cena 335 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Academia - nakladatelství
Kód:
ISBN: 978-80-200-1888-5
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 784
Zařazení: etymologie etymologické slovníky rodná jména onomastické slovníky

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Kniha Jak se bude vaše dítě jmenovat? vychází v již pátém, podstatně doplněném vydání. Je aktualizováno v souhlase s jazykovým, legislativním i společenským vývojem, ze kterého vyplývají např. zpřesňující jazykový výklad matričního zákona, nové poznatky o soudobých tendencích ve volbě jmen a údaje o jejich současném výskytu. Toto vydání je doplněno o více než 3000 jmen, obsahuje přes 14 000 českých i cizojazyčných podob jazykově ověřených jmen, která splňují podmínky pro zápis nejen do matričních dokladů. Téměř 11 000 jmen je také zpracováno slovníkově, tj. s uvedením jejich původu, významu, pravopisu, domáckých i cizojazyčných podob, současné obliby a kalendářních údajů. Vzhledem k aktuálním potřebám a tendencím byl doplněn také oddíl afrických a asijských jmen, která jsou členěna dle jazyka či oblasti jejich výskytu. Dosavadní úspěšná vydání této knihy, zabývající se široce pojatými jazykovými aspekty volby a užívání jmen jako důležité součásti lidského života, ukázala, že je tato kniha stále potřebná a užitečná. Skvěle poslouží nejen jako jazyková příručka pro úřední a matriční praxi, ale také široké veřejnosti zajímající se o výběr, zápis, překládání a všestranné užívání jmen.
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jak se bude vaše dítě jmenovat? Ano, i tuto otázku už jsme si s přítelem pokládali. Ono totiž není vůbec jednoduché, vybrat jméno dítěte - především, když se na výběru podílíte oba dva a každý máte jiné priority. Jak tedy vybrat to správné? Mělo by ladit s příjmením - to je pro mě důležité. Také jsem byla docela překvapena, kolik lidí nesnáším a tedy jaká jména rozhodně nepřipadají v úvahu. Když nám začaly docházet nápady, pomohla právě tato kniha.
27/07/2017
Moc hezká kniha. Nemusí být jen pro lidi, kteří čekají miminkko, ale dají se tam nalézt i výklady jmen normálně pro dospělé. Je zajímavé, že obsahuje jména i z jiných zemí. Například z Afriky, Asie. Obsahuje velké množství různých zajímavých jmen a může být dobrou inspirací i pokud člověk chce vybrat jméno i pro domácího mazlíčka. Takový velký počet jmen v jednom balíčku jsem ještě nevěděla. Inspirace bohatá
23/07/2017
Tento titul jsem si vybral, protože se tématu věnuji. Chtěl jsem se ještě dozvědět něco nového, což tato publikace splnila.
6/09/2016
Dárek pro dceru. Kniha svým rozsahem vyhovuje.
31/08/2016
Určitě doporučuji. Je přehledná, dobře se v ní čte i hledá a obrázky jsou také moc pěkné ;-)
24/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 32% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat? jen za 226 Kč.