Kategorie

Firewall

240 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: HOST - vydavatelství, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7491-560-4
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 544

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Případy komisaře Wallandera
11 knih dohromady za výhodnou cenu 2 561 Kč

Ušetříte 1037

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Wallander v boji proti těm, kdo využili zranitelnosti moderního digitalizovaného světa Muž zastaví, aby si vybral peníze z bankomatu, a nepochopitelně padne mrtvý k zemi. Vypadá to jako nešťastná náhoda. Taxikáře brutálně napadnou dvě dospívající dívky. To už není náhoda, ale jasná vražda. Místní policie, která je okamžitě zadrží, je šokována jejich lhostejností. Krátce poté postihne kraj Skane rozsáhlý výpadek proudu. Když však do trafostanice u Ystadu dorazí technik, čeká na něj děsivé překvapení. Komisař Kurt Wallander je přesvědčený o tom, že tyto události musí být nějak propojeny. Jenže stopy vedou k jistému počítači a komisař není zrovna fanoušek moderní techniky. Musí se tak spolehnout na jiné a to se mu vůbec nezamlouvá. Wallander ví, že času nemilosrdně ubývá. Případ nabírá katastrofi cké rozměry, pachatel se skrývá v anonymitě kyberprostoru a před policií je pořád o krok napřed…
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejdříve se zmíním o tom, jak na mě Wallander působil. Určitě to stojí za zmínku, jelikož autor knihy je mužského pohlaví, ale dokázal bravurně vykreslit jak city padesátiletého osamělého muže, tak chvilkové myšlenkové pochody, které se týkají žárlivosti, vzteku, stresu nebo radosti. S tím autor dokázal divy. Při čtení jsem opravdu měla pocit, že jsem Kurt Wallander a jsem osamělá jako kůl v plotě nebo že naopak mám opravdu co dělat, abych tomu dotyčnému nevrazila jednu do zubů. A nedej bože, aby vedle mne někdo v tu chvíli seděl… (hihi)

Samotný děj začíná, pro mě jako pro čtenáře, správně. Jedno mrtvé tělo taxikáře, spálené tělo v trafostanici, mrtvola u bankomatu, postupně se vynořují ještě nějaké ty další mrtvoly, také trochu skandálu… Tohle bylo nervy drásající a ... Celá recenzejá pořád čekala, ze které stránky na mě vykoukne další mrtvola a kdo to bude. Bavilo mě to. I když vám to může připadat, já nevím, třeba nechutné nebo drastické, pro mě je dobrá severská detektivka jen když je tam pár těl, které už jsou bez života. Takže toto máme splněno. Komisař Wallander pomalu, na více jak pětiset stránkách, pátrá po možném spojení všech mrtvol. Má k ruce perfektní tým, i když někteří by raději vlastní píseček, ovšem i tak jim to docela odsýpá.

Jen já za sebe musím říct, že ke konci vyšetřování už jsem byla trochu unavená. Přišlo mi to přeplácané, pořád se objevovaly indicie ale nic kloudného, co by nám prozradilo, kdo je pachatel nebo aspoň naznačilo... I když jisté podezření jsem měla, pořád jsem si jej ale nedokázala dát do souvislosti a to mě žralo! Věřím, že kniha si najde spoustu svých čtenářů, protože vyřešení případu se odehrává v kyberprostoru, v zabezpečených počítačích, které chrání Firewall a svým způsobem je to zajímavé. Já se asi tak 100 stránek před koncem modlila, ať už se opravdu dozvím, kdo za tím stojí. A nebudu muset obcházet opět nějaké zabezpečení v počítači. Když se přiblížil konec, přišlo mi to docela komplikované a musela jsem číst velmi pomalu, aby mi docházely souvislosti.

„ Ann-Britt slíbila, že to zařídí. Sama zároveň vyrazí do Löderupu. Wallander zavěsil. V tu chvíli sbíhal Martinsson velkými kroky ze schodů. Bylo nabíledni, že se něco děje.“

Celkově dávám knize 90 %. Dala bych i více, ale nemůžu z toho „technického“ hlediska. Ale autorovi se opravdu povedla všechna ta omáčka kolem. Pocity, které jsem měla, když mlha padla na město, byly opravdu reálné a u mě o to, jak se při čtení cítím, jde především. A také, Kurt Wallander je po čertech dobrej chlap.
9/08/2017
Když si jdete vybrat peníze do bankomatu a padnete u něj k zemi, ze které už se nikdy nezvednete, pravděpodobně to nebude samo sebou. I když to třeba nejprve vypadá jako nešťastná náhoda. Henning Mankell se tentokrát věnuje problematice, která už je a nebo v brzké době čím dál více bude aktuální. Takovéto nebezpečí by mohlo hrozit komukoli z nás. Námět tedy určitě zajímavý, místy by akorát mohlo být dílo lépe propracované.
31/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Firewall jen za 240 Kč.