Kategorie

Koncept kontinua

167 běžná cena 198 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Kód:
Rok vydání: 2007
Jazyk: Čeština
Druh: 1xkniha
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 176
Zařazení: životní moudrost interpersonální vztahy pojednání vývoj dítěte rodiče a děti Indiáni Jižní Ameriky socializace

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání. V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují „léčit“ své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním „něčeho“, co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku – proč nejsme šťastní. Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání. V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují „léčit“ své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním „něčeho“, co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku – proč nejsme šťastní.
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Části knihy, popisující život mezi Indiány a jejich přístup k výchově dětí, jsou poutavé a v mnoha bodech s autorkou souhlasím.

Přesto se mi nelíbil způsob, jakým odsuzuje rodiče, kteří to "dělají jinak" a negativistický tón celé knihy. Kapitoly jsou zdlouhavé, chybí také nějaké shrnutí, zakončení. Nehledě na to, že jen nerada přijímám rady ohledně výchovy dětí od někoho, kdo nikdy děti neměl.

Koho zajímá kontaktní rodičovství, doporučuji například knihy Dr.Searse. Úroven se nedá srovnat.
15/08/2017
Naprosto revoluční kniha o rodičovství. Vhodná pro novopečené či nastávající maminky, které chtějí své miminko vychovat v souladu s přírodními zákony / instinkty tedy dle konceptu kontinua.

Začátek knihy nenabízí nic speciálního, ale potom je strhující pomalu každá vyslovená věta.

Nejdůležitější myšlenka konceptu kontinua je být v nepřetržitém fyzickém kontaktu s miminkem. Tzn. "fáze náručí". Prakticky to znamená miminko prvních šest až osm měsíců nosit - buď v náručí nebo v šátku. Pouze při koupání a v noci mít miminko vedle sebe.

Jednoznačně doporučuji.
10/06/2017
Knihu doporučuji přečíst hlavně všem nastávajícím maminkám , které chtějí mít pohodové miminko
6/03/2017
Už jsem tuto knihu vlastnila, ale půjčila jsem ji a už se nevrátila. Byla jsem ráda, že si ji mohu znovu pořídit za výhodnou cenu.
18/09/2016
Tu knihu jsem musela mít ve své knihovničce. Myslím že je to velmi cenná kniha, která by se měla předávat dalším generacím.
29/08/2016
Výborná, doporučuji. Našla jsem tam spoustu odpovědí na to, co mě tížilo ohledně našeho děťátka.
9/08/2016
Knihu jsem objevila náhodou a jsem za to velmi ráda, je praktická.
20/07/2016
3
Hodnocení
1/09/2016
3/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Koncept kontinua jen za 167 Kč.