Kategorie

Mysterium tremendum

55 běžná cena 69 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Panteon
Kód:
ISBN: 978-80-87697-33-7
Rok vydání: 2015
Počet stran: 260
Zařazení: české romány thrillery (romány)

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Nový objev českého undergroundu 70. let! Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku. Román zaujme fanoušky filmů Davida Lynche a románů Stephena Kinga. Z české tradice navazuje na Ladislava Klímu či Gustava Meyrinka. Zjevná inspirace vychází i z textů kapely The Plastic People of the Universe.
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Opravdu neobvyklá kniha, a to nejen způsobem jejího vzniku, který je stejně zvrácený jako její obsah. Některé pasáže knihy jsou totiž velmi syrové a brutální a rozhodně to tedy není čtení pro slabší povahy. Ústřední postavou je neúspěšný malíř Erik, kterého trápí vina ze způsobené nehody a který se snaží vytvořit významné umělecké dílo. V knize je věnována velká pozornost obrazu Apollón a Marsyás, kterým je Erik fascinován, a jeho symbolice. Kniha na mě opravdu zapůsobila a některé pasáže byly natolik napínavé, že jsem ji doslova hltala. Dlouho jsem nechápala, proč je kniha přirovnávaná k dílu Davida Lynche, až to přišlo, a já byla velice spokojená, protože se mi líbí, když mi film nebo kniha dokáže dočista zamotat hlavu.
3/09/2017
Knížka určitě nebude pro každého. Příběh je čtivý, napínavý , tajemný , překvapivý, chvílemi šokující . Knížka je napsaná v 70. letech a odehrává se ve stejné době v Beskydech. Na tu dobu je příběh od českého autora určitým způsobem mimořádný. Autor se pohybuje na hranici mezi snem a realitou – čtenář musí dávat velký pozor , aby se v ději dobře orientoval. Je to zajímavě napsaný psychologický román. Reklamní kampaň šla mimo mě, proto jsem ke knížce přistupovala bez přehnaných očekávání. Nejsem z Beskyd, takže ani špatné nářečí se mě nijak nedotklo. Knížka mě překvapila , ale je to něco jiného.
11/08/2017
Tak nějak nevím, kde mám začít. Ti, co nečetli toto dílo, nemůžou pochopit, co se teď, po přečtení, ve mě odehrává. Bylo to monumentální, bylo to děsivé, místy brutální, místy mrazící, ale přitom to bylo vážné a velmi smyslné.
To, že se děj odehrává v jednom z mých nejoblíbenějších míst v ČR, tomu dodalo tu opravdovost. Jen co budu mít volný víkend, jdu hledat Čertův strom.

Příběh sám o sobě je částečně komplikovaný, žádný jednoduchý a strohý děj, všechny dějové linie se velmi prolínají a když se začtete, soustředíte se jen a pouze na knihu, přestanete vnímat okolí a vidíte pouze text, tak fantazie se otáčí na plné obrátky, děj je vylíčen velmi reálně a já můžu odpřisáhnout, že jsem tam byla!
V místech, kdy autor popisuje "hnusy" jsem se doopravdy šklebila a... Celá recenze otřepávala, při chůzi v noci na záchod, jsem hledala ve stínech postavy s kápí.

Tato kniha ve mne zanechala velikou stopu,.. Vlastně počkejte... Viděli jste film Tajuplný ostrov s Leonardem diCapriem? Pokud jo, tak možná mě teď pochopíte. Po tomto filmu jsem si říkala, co to zase bylo, zdálo se mi, že jsem nepochopila zhola nick ale po pár minutách, kdy jsem začala na to myslet a přemýšlet nad dějem, mi vše začalo dávat smysl a byla jsem překvapená, jak to někdo mohl takto zvládnout napsat. A u této knihy je to naprosto totožné. Za mě je to mistrovské dílo!
1/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Mysterium tremendum jen za 55 Kč.