Kategorie

Sophiina volba

359 běžná cena 449 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-4724-3
Rok vydání: 2015
Vazba: Vázaný
Počet stran: 720
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Dnes již klasický román světové literatury začíná okamžikem, kdy se Stingo, mladý jižanský spisovatel, přistěhuje do brooklynského penzionu, aby tam pracoval na svém románu. Brzy však začne být téměř proti své vůli vtahován do citového dramatu, které se odehrává mezi jeho sousedy, Nathanem a Sophií. Neurotický, přecitlivělý Žid Nathan se propadá stále hlouběji do zničující duševní choroby a krásná Polka Sophie, která prošla Osvětimí, je navždy poznamenaná prožitým utrpením. Zatímco Stingo sleduje, jak během jediného manhattanského léta a podzimu osudy Sophie a Nathana směřují ke svému nevyhnutelnému tragickému závěru, poslouchá Sophiino vyprávění o minulosti, z něhož se po částech vynořuje děsivý, krutě realistický obraz společenského zla, které páchá nenapravitelné škody na lidské duši.
Odměny pro recenzenty
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu do školy, Příběh je psán příjemným a čtivým literárním stylem. Nevím však, jestli si ji ještě někdy přečtu, kvůli jejímu obsahu. Je to tak smutný příběh o příšerném životě a pro mě nepochopitelné volbě. Tragický, smutný a krutý příběh a osud hlavní hrdinky a jejích dětí. Z této knihy mi běhá mráz po zádech a zanechává ve mě nepříjemný a depresivní pocit. Jako povinná četba je však důležitá
30/09/2017
Sophiina volba od Williama Styrona je tragickým příběhem. Dvě prolínající se časové linie udržují čtenáře v pozornosti.
Upřímně mě více zaujala tragická minulost o které vypráví polka Sophie, která prošla koncentračním táborem v Osvětimi. Její život nebyl lehký, ale nejvíce ji zničila jedna zásadní volba, kterou musela postoupit...
Poměrně dlouhý román, plný dramatických a dojemných situací. Nejde vždy o knihu, která by měla velký spád, ale dramatické téma osudu polky Sophie tyto nedostatky vyrovnává.
11/09/2017
Neuvěřitelně napsaná knížka, která popisuje krutý osud Polky Sophie. Kniha je dlouhá a číst určité kapitoly bylo náročné, ale přesto za to stála. Příběh mi v hlavě uvízl na velmi dlouhou dobu a navíc mnou projel mráz je při myšlence na Sophii. Je až neskutečné, jak krutí nacisté byli. Rozhodnou se, které z mých dvou dětí si laskavě můžu nechat ? Nepochopitelné pro dnešní dobu a vlastně i jakoukoliv jinou.
11/09/2017
Neskutečně silné dílo, které rozhodně není pro každého. Popravdě je nesmírně těžké se jím prokousat, pochopit všechnu tu krutost a bolest, o které vypráví. Pro mě jedna z nejsilnějších knížek - popravdě už ji ale nechci nikdy v životě číst. Sophiinin příběh mě zasáhl.
Kniha pojednává o zbytečné krutosti, o rozpadu lidské psychiky a o nenapravitelnosti ran, které taková krutost napáchala. Na Sophiině osudu je vidět, že není možné se z takové volby vzpamatovat a žít normálně.
7/09/2017
Kniha se stala klasikou v žánru šoa i maturitní četbě. S druhým nesouhlasím., knihu může pochopit pouze člověk, který má svůj rozpuk mládí již za sebou a sbírá pomalu životní zkušenosti. Kniha je koncipována i jako dlouhá vzpomínka na život v New Yorku poválečných let a setkání se zajímavými lidmi.

Mladý Stingo se touží stát úspěšným spisovatelem, ale naráží na mnoho překážek, které mu ve splnění této ambice brání. Potkává ale dva osudové lidi svého života, křehkou Sophii a živelného Nařhana a ti dva udají jeho životu nový směr. Počáteční nadšení z družného přátelství se ale začíná měnit ve zlou předtuchu a Stingo začíná chápat, že jeho přátele skrývají více, než jsou sami si ochotni přiznat.

Sophie je ale ochotna svá tajemství í mladému muži svěřit s Sting... Celá recenzeo tak skládá děsivou mozaiku jejího života a činů.

Sophie spěje ke své osudové volbě i když sama netuší, že tu nejhorší už udělala...

Kniha je skutečně výjimečným počinem, nedá se ale zhltnout rychle a nad jednotlivými kapitolami je potřeba přemýšlet. S filosofií přeskakování pasáží u této knihy nesouhlasím, každá věta, i když třeba ze Stingova chlípného přemýšlení, dává knize svůj význam a jejím vynecháním se můžeme okrást o pointu myšlenky o 50 stran dál.

A u této knihy by to byla veliká škoda.
2/09/2017
Když jsem knihu otevírala, věděla jsem o ní jen to, co jsme se učili v hodinách literatury, což se omezovalo pouze na onu zásadní volbu. Proto mě kniha dost překvapila, protože o Sofii a jejích zážitcích z Polska a koncentračního tábora je pouze částečně. Větší prostor dostává Stingo, začínající spisovatel, jehož prostřednictvím poznáváme Sofii, která koncentrační tábor přežila. Srovnání toho, jaká je tato Sofie s tím, jaká byla předtím, a odkrývání toho, co všechno si prožila, mi přijde mnohem zajímavější, než kdyby šlo pouze o onen příběh z koncentračního tábora. Skvěle napsaná kniha, kterou jen tak z hlavy nedostanu.
2/09/2017
Sice jsem tuto knihu četla poměrně dlouho, ale určitě za to stála. Autor by nemusel tolik popisovat děje, ale i tak tato knížka byla opravdu velice zajímavá. Při posledních stránkách velice smutná, ale tento konec mi byl jasný už nějakou dobu. Stinga dokázal to, o co se pokoušel celou knihu, ale jen to probuzení.
Kniha, která popisuje válečné období a hlavně život v koncentračních táborech, bez servítek...
22/07/2017
Myslím, že spisovatele Williama Styrona a jeho Sophiinu volbu už dnes všichni znají. Je to totiž nadčasové dílo, na které si často vzpomenu. Líbilo se mi, jakým stylem autor píše, celý příběh jsem doslova hltala. Nicméně nepouštějte se do knihy příliš mladí - myslím, že k tomuto dílu musíte trochu dozrát, abyste ho plně pochopili a odnesli si z něj to, co si odnést máte. Rozhodně se tedy do čtení nenuťte - on ten správný čas sám přijde.
21/07/2017
Opět jedna kniha z prostředí války. Přestože tyhle knihy nemám moc ráda, musela jsem ji už jen kvůli její známosti přečíst. Vypráví příběh o ženě, která se musí rozhodnout, které z jejich dvou dětí bude žít. Chlapec nebo dcera. Příběh, který každého chytne za srdce. Nicméně, knihy byla podle mě docela náročná a težce se mi četla. V člověku nechá kniha silné dojmy. Viděla jsem i film a je hezky zpracován.
14/07/2017
Tuto knihu jsem začala číst na doporučení mých přátel. Zpočátku jsem měla problém se do této knihy začíst a přilnout k ní. Musím však konstatovat, že některé pasaáže byly opravdu strhující. Hlavní myšlenkou celé knihy je, které dítě Sophie pošle na smrt v kocentračním táboře. Dcera či syn? Rozhodnutí padlo...
Od tohoto okamžiku kniha graduje a zanechává psychické následky na psýché hlavní hrdinky. Z celého příběhu jsem měla velmi nepříjemné pocity a nelze říct, že by kniha neměla být čtena. Ovšem mě jedno přečtení bohatě stačilo.
10/07/2017
2
Hodnocení
7/09/2017
31/12/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Sophiina volba jen za 359 Kč.