Kategorie

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

196 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: MLADÁ FRONTA, a.s.
Kód:
ISBN: 978-80-204-2399-3
Rok vydání: únor 2011
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 144
Zařazení: 1939-1945 Židé holocaust (1939-1945) české novely

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
4 knihy dohromady za výhodnou cenu 792 Kč

Ušetříte 264

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Ačkoliv Arnošt Lustig většinu svých děl stále doplňuje, tato novela zůstala již od roku 1964, kdy vyšla poprvé, téměř netknutá. I tento fakt svědčí o tom, že jde o dokonalé dílo, jedno z nejlepších, které tento český spisovatel napsal. Skupina dvaceti bohatých židovských obchodníků pod vedením pana Cohena je jakoby nedopatřením odvezena z Itálie do koncentračního tábora. V průběhu vyjednávání o výměně za německé zajatce jim nacisté, zastoupení úlisným panem Brenskym, slibují, že za milion švýcarských franků je všechny, včetně mladé tanečnice Kateřiny Horovitzové, odvezou vlakem až k americké lodi… Silný příběh, kde fanatismus dostane zaslouženou lekci od toho nejslabšího protivníka.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Jde o velmi drsný příběh o židech a nacistech. Dostala jsem tuto knihu jako povinnou četbu. Mohu ji vřele doporučit, protože není příliš obsáhlá a pěkně se čte. Navíc o ní můžete krásně vyprávět. Nakonec hlavní aktéři stejně skončí ve sprchách smrti. Nedokážu si ani ve špatném snu představit jaká tato doba mohla být a dodnes to nechápu, čeho všeho jsou lidé schopni. Snažme se prosím chovat slušně ke všem rasám a rodinám.
6/10/2017
Známý příběh od Arnošta Lustiga, který opět ukazuje nespravedlnost války a to, jakým způsobem se bavili nacisté ikdyž bylo předem jasné, jak to pro židy dopadne. Ti lidé před válkou nejspíše nebyli tak zlí a chtiví. Kniha ukazuje to, jak dokáže velká moc změnit člověka a celkově jeho charakter. Postava Brenskeho je neuvěřitelně slizká a nechutná. Doslova a do písmene psychopat. Za to postava Kateřiny je úžasná. Snaží se zachránit život ikdyž ví, že je to nemožné.
11/09/2017
Neskutečně silný příběh z kruté doby, kterou byla druhá světová válka. Doba, v níž se nacističtí okupanti neštítili dělat nic.
Autor popisuje kromě jiného i příběh statečné, neskutečně silné Kateřiny Horovitzové, která chtěla zasadit nacistům alespoň takovou lekci, na kterou měla sílu. Kniha ukazuje, že i jedinec se může a má postavit zlu, i když ho to bude stát život. Velmi nádherně zpracované dílo.
4/09/2017
Modlitba pro Kateřinu Horowitzovou je knížka, která zachycuje bezohlednou a cynickou hru nacistické moci s lidskou nadějí, touhu po životě a naději. Má velice silný příběh... obzvlášť, když si uvědomíte, že kniha je založena na skutečných událostech.
Lustig dokázal skvěle vylíčit jednotlivé postavy - ať už se jedná o manipulátora Brenskeho, Cohena, Kateřinu Horowitzovou nebo rabína Dajema. Jedná se však o knížku, kterou stačí člověku přečíst si jen jednou.
31/08/2017
Příběh má v knize rychlý spád, čemuž pomáhá skvělá autorova práce se scénami a díky tomu se čte velmi dobře. Kniha popisuje krátký osud židovských obchodníků v koncentračním táboře, do jejichž společnosti se náhodou dostane Kateřina. Jako čtenář během příběhu už tušíte, že postavy ze spárů nacistů neuniknou ale stejně máte stále naději s postavami. Největším posláním knihy je myšlenka, že i nejslabší se může postavit většině s důstojností.
11/07/2017
Doporučuji. Je to nádherná kniha se silným příběhem.
27/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou jen za 196 Kč.