Kategorie

Ostře sledované vlaky

156 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: MLADÁ FRONTA, a.s.
Kód:
ISBN: 978-80-204-2114-2
Rok vydání: listopad 2009
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 80
Zařazení: české povídky

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 309 Kč

Ušetříte 100

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Příběh Miloše Hrmy, který se na začátku slavného Hrabalova románu pokusí o sebevraždu, protože „zvadne jak lilium“ při prvním pokusu o styk se svou milovanou Mášou. Miloše zachrání zedník, který zrovna pracuje opodál. Miloš Hrma pracuje na nádraží se svým vzorem – nádražákem Hubičkou – a systematicky sabotují ostře sledované vlaky (hlavně s municí). Ke konci roku 1945 se rozhodnou vyhodit jeden z vlaků do vzduchu. Miloš se úkolu ujme. Akce se zdaří a vlak vybuchne, ale Miloše je smrtelně zraněn. Hrabalův román Ostře sledované vlaky je znám také díky stejnojmennému filmu Jiřího Menzela. Režisérův celovečerní debut byl roku 1966 oceněn jako nejlepší zahraniční film a získal Oscara.
Odměny pro recenzenty
15
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Klasická česká kniha, která je součástí povinné četby ve škole. Po pravdě mě tolik neohromila. Moc mě toto téma nenadchlo. Je to takový místy monotónní příběh. Samozřejmě ta myšlenka je velmi hrdinská v té době. Je to prostě kniha, která vám pomůže doplnit seznam k maturitě. Není to úplně kniha, kterou bych si kdy znovu přečetla. Každopádně si ji doporučuji zařadit, protože je méně obsáhlá a dá se přečíst.
10/10/2017
Ostře sledované vlaky dostaly nejvyšší filmové ocenění a jsou považovány za mistrovské dílo. Ale každý člověk jiný vkus. Já toto dílo jak ve filmové, tak v knižní podobě, ze srdce nenávidím. U filmového i knižního zpracování nemohu již od začátku vystát hlavního hrdinu, který na každému vykládá, že zvadl jako lílium. Rozhodně se nechci vracet ani k jednomu. Nechci ji však nikomu znechutit a k maturitní zkoušce nejspíš patří
30/09/2017
Nejprve jsem viděla filmové zpracování Ostře sledovaných vlaků, ke knize jsem se dostala až před maturitní zkouškou, jinak bych ji asi nikdy nečetla. Nikdy jsem neměla ráda ani film, obzvlášť nesnáším scény ve kterých hlavní hrdina vypráví snad každému na potkání, že zvadl jako lilium. Ani kniha mě neoslovila, ale možná je to způsobeno i mou averzí k filmu. Ale chápu, že je to klasika a k maturitě celkem jednoduchá na zpracování
11/09/2017
Ostře sledované vlaky čerpají i v dnešní době z geniální filmové adaptace, která si dokonce vysloužila Oskara. Musím přiznat, že i mě asi o něco více uchvátil film, než jeho knižní předloha, přesto však jde o vynikající Hrabalův počin.
Tato krátká novelka je poměrně čtivá a vzhledem k nízkému počtu stran by si ji měla zvolit většina maturantů za svou povinnou četbu. Knihu můžu vřele doporučit. Osobně mě bavila.
11/09/2017
Kniha mě zaujala a velmi se mi líbila. Jen jsem se ze začátku špatně orientovala, jestli vypráví Miloš o přítomnosti nebo je vzpomínka na jinou událost. Milošův příběh byl zajímavý. Příběh o tom, jak se z tichého, nenápadného kluka, který má problémy s dívkou stane vlastně hrdina. Knihu jsem plně pochopila až když jsem viděla film s Václavem Neckářem. Díky němu jsem si konečně uspořádala většinu scén tak, jak jdou opravdu po sobě.
5/09/2017
Jedno z velmi známých a oblíbených děl od spisovatele Bohumila Hrabala. Příběh má velmi kvalitní myšlenku, odehrává se na jednom místě (nádraží). Děj je poměrně pomalý, alespoň větší část knihy. To hlavní je vlastně až na konci, kdy hlavní hrdina Miloš vyhodí vlak do povětří, ale sám za to zaplatí. Tento hrdinský čin je však v podstatě vrcholem jeho života, to jediné, co kdy dokázal a co fungovalo jako sabotáž. Vcelku čtivé, povedené dílo.
4/09/2017
Je spousta čtenářů, kteří knihu Ostře sledované vlaky od Bohumila Hrabala jen a jen chválí. Nepamatuji si, že bych ji četla k maturitě, tak jsem se do ní s poměrně velkým očekáváním pustila nyní. Souhlasím s tím, že má určitě něco do sebe, ale rozhodně to není mé nejoblíbenější dílo od tohoto autora. Překvapilo mě, že je docela čtivé, takže z tohoto hlediska nemá kniha žádný zádrhel, ale myslím, že Hrabal napsal i lepší knihy.
31/08/2017
Ostře sledované vlaky od Bohumila Hrabala mě příliš nezaujaly. A víte proč? Protože byly v povinné četbě a tak jsem byla nucena je číst moc brzy. Rozhodně nechci mluvit proti povinné četbě, ale některé knihy by se neměly číst tak brzo. Pak si vypěstujeme odpor i takovýmto dílům, která bychom za pár let bez větších problémů přečetli a odnesli si z nich kladný dojem. Nakonec jsem se do knihy po letech pustila znovu a jsem za to ráda - až teprve nyní jsem ji dokázala ocenit a určitě vám ji mohu doporučit.
21/07/2017
Super knížka přečtená za jedno odpoledne. Děj se odehrává na jedné menší železniční stanici, kterou čas od času projede ostře sledovaný transport (střežené nacistické vlaky převážející vojenský materiál...) Hlavní hrdina je s vedoucím stanice pozoruje. Příběh graduje až k závěrečné scéně inspirované knihou na západní frontě klid. Knihu doporučuji k přečtení, už jen kvůli scéně razítkování, která mi utkvěla v hlavě nejvíce.
14/07/2017
Tuhle knihu jsem si vybral k maturitě z povinné četby. Abych řekla pravdu moc mě nezaujala, byla taková zvláštně napsaná a ne moc hezky se mi četla. Celkově nemám moc ráda knihy z doby války a tato mě v mém názoru jen utvrdila. Moc jsem se v knize neorientovala, byla dost zmatená co se týče vyprávění o minulosti a přítomnosti. Už bych se k ní určitě nevracela, ikdyž má tak málo stránek. Možná pro někoho, kdo má podobnou tématiku rád, může být fajn.
14/07/2017
1
Hodnocení
5/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Ostře sledované vlaky jen za 156 Kč.