Kategorie

Babička

299 běžná cena 359 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-5240-7
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 208

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Slavný český malíř a ilustrátor Zdeněk Burian (11. 2.1905–1. 7. 1981) je znám jako autor ilustrací k mnoha dobrodružným příběhům, ale proslavily jej především obrazy pravěkých zvířat a lidí. Pro mnohé čtenáře bude tedy možná překvapením, že se Zdeněk Burian zařadil i mezi výtvarníky, kteří ilustrovali klasické dílo české literatury Babičku Boženy Němcové (asi 4. 2.1820–21. 1. 1862). Ke zvláštnímu „setkání“ těchto významných umělců, k setkání, jež ignoruje časové hranice, došlo v době, která patří k nejtemnějším okamžikům české, resp. československé historie. Roku 1940, v době ohrožení naší republiky německým nacismem, vydal Babičku s ilustracemi Zdeňka Buriana nakladatel Václav Pavlík. Od té doby Babička s tímto výtvarným doprovodem nevyšla. Stěžejní dílo Boženy Němcové, které autorka psala od konce roku 1853 do léta 1854, se dočkalo mnoha českých i cizojazyčných vydání. Pro čtenáře Knižního klubu jsme s laskavým svolením nakladatelství Lidové noviny vybrali poslední kritické vydání z roku 1999. Editor Robert Adam se při práci na textu opíral o první vydání Babičky z roku 1855 s přihlédnutím k několika kritickým vydáním z let 1928 až 1974.
Odměny pro recenzenty
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Už si ani nepamatuji, kdy jsem se s Babičkou setkala poprvé, možná ještě někdy na základní škole. Příběh o babičce ze Starého bělidla se mi vždy líbil a ráda jsem se k němu vracela, ale spíše v podobě filmového zpracování. Samotná kniha mě už tolik nezaujala, co se týče jazyka. Chápu, že to k tomu neodmyslitelně patří, ale přelouskat celou knihu v tomto jazyce bylo pro mě téměř nemožné. Sice jsem to zvládla, ale raději se na příběh podívám v klidu ve filmovém zpracování...
23/08/2017
Tuto knihu by si měl přečíst každý z nás. Ne nadarmo je také součástí povinné četby - na druhou stranu musím říct, že já jsem si tuto knihu opravdu užila až jako dospělá. Teprve v pozdější věku jsem ji dokázala opravdu ocenit a objevit v ní to nádherné, to kouzlo, zkrátka to, co jí dělá výjimečnou. Božena Němcová byla výbornou spisovatelkou a psala nádhernou češtinou. Nenechte si ujít ani vy její pohled na venkovský život.
20/07/2017
Česká klasika a literární skvost! Jedna z nejlepších a nejznámějších knih Boženy Němcové čtenáři nabízí náhled na tehdejší tradiční venkovský život. Sama jsem knihu četla několikrát, ale strašně dlouhou dobu vždy po kousku odložila. Neseděl mi styl kterým je psaná, ale po pár letech jsem zjistila, že jsem musela na tuto literaturu dozrát. Dnes se ke knize ráda vracím a už ji v žádném případě neodkládám. :-)
20/07/2017
Klenot české literatury. Božena Němcová napsala krásnou knihu, která byla i zfilmována. Popisuje nám tradice venkovského života a samozřejmě úctu ke stáří. Kniha je psána s láskou, to už je poznat po několika kapitolách. Každému nemusí sednout styl vyprávění a řekl bych, že k pochopení smyslu knihy musí člověk trochu dospět. Myslím si, že by každý z nás chtěl takovou babičku mít doma. Neříkejte, že vy ne.
15/07/2017
K Babičce od Boženy Němcové jsem se dostala ve 4. třídě základní školy, kdy jsme ji povinně četli o hodinách českého jazyka. Tehdy mi přišel jazyk, ve kterém je napsána velice složitý, ale nyní vím, že Babičce tím dodává pro mě osobité kouzlo. Vztah paní kněžny k babičce je hezký, ale někdy na můj vkus až moc přehnaný. Prostředí, ve kterém se odehrává je mi velmi dobře známé a Babičku jsem dokázala více ocenit až po návštěvě Starého bělidla a Ratibořic.
10/07/2017
1
Hodnocení
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 17% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Babička jen za 299 Kč.