Kategorie

Rozmarné léto

161 běžná cena 189 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Fortuna Libri
Kód:
ISBN: 978-80-7321-985-7
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 128

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, Krokových Varech. Život kanovník, bývalého major, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny zcela naruby obrátí kouzelník a krásná Anna. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině. Podle románu natočil Jiří Menzel neméně kouzelný film. Rudolf Hrušínský, František Řehák, Vlastimil Brodský, Míla Myslíková, mladičká Jana Preisová a sám režisér jsou nezapomenutelní.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Rozmarné léto je asi nejvíc profláklé dílo od Vančury. Knihu jsem si přidala do své povinné četby k maturitě. Fakt, že kniha má pouze nějakých 120 stran, mi nijak čtení neulehčil. Protože je psána jazykem zastaralejším, jsem musela první stránky číst aspoň 2x. Po pár kapitolách se člověk začte a jazykový rozdíl už tolik nevnímá. Bohužel mě toto dílo nezaujalo natolik, abych si jej přečetla někdy znovu. Více si mi líbil Vančurův Útěk do Budína.
11/09/2017
Rozmarné léto je asi nejznámějším dílem Vladislava Vančury. Jedná se o krátký příběh, který na vás dejchne tu správnou letní atmosféru. Poklidná, uvolněná atmosféra léta je rázem narušena příchodem umělců do města.
Obratné slovní hrátky s jazykem jsou neopakovatelné a jsou tím, co činí Vančuru tak jedinečným. Není to asi nejsnadnější čtení, ale rozhodně to není ani tak hrozné, aby se to přečíst nedalo.
9/09/2017
Jedna z té skupiny knih, ke které jsem se dostala pouze kvůli maturitě. Přestože je krátká, tak slovosled a celkově složitá souvětí mě nutila věty číst znovu a znovu, jelikož jsem jim špatně rozumněla. Myslím si, že pokud bych si ji nevybrala ke zkoušce, tak si ji nikdy nepřečtu. Bohužel bych nejspíš o nic nepřišla. Celý příběh, lázně, městečko a léto s kouzelníkem mě prostě nezaujalo. Od Vančuru se mi líbí jiná díla.
5/09/2017
Opět další knížka, kterou jsem přečetla jenom kvůli maturitě, ale nelituji toho. Rozmarné léto je snad nejproslulejší dílo Vladislava Vančury.
Kniha není vůbec dlouhá a je opravdu čtivá, takže doporučuji. Není problém se do ní začíst. Je dokonce i filmová verze.
Příběh mě určitě oslovil, hlavně pobavil, ale nepatří k nihám, které bych vyhledávala ještě podruhé. Ale určitě ti z vás, kteří dělají maturitu a mají tu možnost, tak určitě doporučuji.
31/08/2017
Vladislav Vančura a jeho proslulé Rozmarné léto. Tento spisovatel píše takovým poměrně zvláštním stylem, takže jeho díla mě většinou příliš neosloví. To ovšem neplatí o Rozmarném létu. I když je napsáno češtinou, na kterou nejsme úplně zvyklí, tak to není počtem stran náročný příběh, abychom to nezvládli. Navíc vás určitě pobaví. Pokud byste přece jen u knihy nevydrželi, zkuste se podívat alespoň na film.
29/07/2017
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Kdyby se dělal žebříček hlášek,tahle by byla asi hodně vysoko. Příběh je psán krásnou starou češtinou,která může být pro někoho problémem. Pro mě to problém nebyl,tím pro mě byla celá kniha. Postavy mi byly nesympatické děj mě taky moc neuchvátil a proto přestože se jedná o českou klasiku,kterou jsem si vybrala k maturitě,moc nadšená jsem z knihy nebyla. Naštěstí jsem si ji nevylosovala,protože bych s rozborem měla velký problém.
9/07/2017
2
Hodnocení
6/09/2017
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Rozmarné léto jen za 161 Kč.