Kategorie

Kytice

117 běžná cena 149 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Infiniti art, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-903530-1-5
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná, imitace kůže
Počet stran: 134
Zařazení: česká poezie balady epická poezie

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Red rock west 2. K Objednávce od 4 kusů

Odměny pro recenzenty
14
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Obecně básním moc neholduji a preventivně se jim snažím radši vyhýbat, protože mám problém, v té směsici básnických prostředků pochopit děj, ale Kytice je něco úplně jiného. Samozřejmě, že některé balady mne bavily více a některé méně, ale je to velmi povedená klasika, kterou by si měl alespoň jednou za život přečíst každý. Mnoho maturantů si ji volí do „svých“ seznamů četby, já jsem ji tam však neměla, a to především z respektu.
30/09/2017
Karel Jaromír Erben a Kytice, kterou zná hodně lidí je prostě klasika. I když jsou některé příběhy nelítostné a smutné. Tato poezie mě zaujala a moc ráda si jí čtu znovu. Ve škole jsme byli v Miletíně na stezce a ještě jsme viděli film, který mi přišel smutný. Mojí oblíbenou básní je Polednice, která je zajímavá. Je tam krásně vidět to, že by si člověk měl nejdříve něco rozmyslet, než něco řekne nahlas.
29/09/2017
Na básnické sbírky opravdu moc nejsem. I tato mi přišla pod ruku jako povinná literatura ve škole. Musím říct, že však neproběhlo typické "mučení". Erben dal dohromady velmi dobrou básnickou sbírku a některé jeho básně mi v paměti utkvěly roky. Když se nad nimi člověk trochu zamyslí, asi to není úplně čtení pro malé děti, ale určitě má své kouzlo a myslím si, že by si ji každý měl alespoň jednou za život přečíst.
23/09/2017
Kytice je asi jediná, má oblíbená, sbírka básní. Poprvé jsem ji četla asi v patnácti letech a od té doby ji mám moc ráda a ráda ji čtu znovu. Všechny básně jsou poutavé svým dějem, který je někde trochu morbidní, až humorný, myslím, že tyto básně jsou nadčasové a budou bavit ještě spoustu let, i když je to klasika a někteří se k ní dostanou až jako k povinné četbě ve škole. Jsou to jedny z mála básní, které se dají číst jako klasické příběhy a verše nepůsobí rušivě. Doporučuji ji všem, jako základ klasického vzdělání...
11/09/2017
Klasika České literatury, která nikdy nezestárne a neztratí svou krásu. Četla jsem ji už mockrát a mám ji velice v oblibě. Nádherná sbírka básní, některé trošku pohádkové, jiné dost kruté a nelítostné. Nejraději mám asi Zlatý kolovrat nebo Svatební košili. Nevím jestli to mám tak jen já nebo jestli i někdo jiný v těchto básních cítí i jistou satiru a nadsázku, já v některých z nich, tím jak se hlavní postavy chovají nacházím jistý zvrácený humor, který básně zajímavě dokresluje.
9/09/2017
Kytici jsem vnímala vždy jako velice kvalitní dílo. Je to jedna z mála poezie, která mě bavila. Příběhy znám nazpaměť a kolikrát mě u nich mrazilo. Díla jsou často i poučná, poukazují nám například na to, jak je špatná lidská hamižnost, že člověk by si měl nejdříve dobře rozmyslet to, co poví (což můžeme vidět u Polednice) , že špatné činy jsou vždy potrestány apod. Kytici hodnotím velice dobře, dávám 5 hvězdiček.
31/08/2017
Kytice je sbírka balad. Klasika. Ke Kytici jsem se dostala už jako malá, kdy mi jí babička četla před spaním. Moc ji miluju. Na poezii nejsem, ale tahle kniha je něco jiného. Balady jsou dobře pochopitelné. Některé jsou i strašidelné, a to se mi vždy líbilo. Mezi moje nejoblíbenější patří například Vodník, Svatební košile a všem známá Polednice. Tuto knihu všem srdečně doporučuji a myslím si, že by ji měl přečíst každý.
8/08/2017
Karel Jaromír Erben a jeho Kytice - to je prostě klasika, kterou snad četl opravdu každý. Já osobně poezii nevyhledávám, ale na tuto knihu díky škole prostě musí narazit snad každý člověk. Opravdu moc ráda mám Zlatý kolovrat a Svatební košili no a samozřejmě také Polednici (ta mě kdysi nachránila na ZŠ, když jsem se zapomněla naučit básničku do hodiny ČJ - použila jsem Polednici, tu totiž umím dodnes nazpaměť).
25/07/2017
Nikdy jsem nebyla milovníkem poezie, spíše jsem ji nikdy nechápala a nevyhledávala. Kytice je v tomhle ale výjimka. Četla jsem ji dvakrát a pokaždé se mi líbila. Zlatý kolovrat, Vodník a Svatební košile patří k mým nejoblíbenějším baladám v knize. Záhořovo lože je snad jediná balada, která mě dost nudila. Zbožňuju to tajemno a hororovou náladu, která se v téhle sbírce nachází. Nejednou mi přejel mráz po zádech.
10/07/2017
Na poezii mě nikdy moc neužilo, ale Kytici od Karla Jaromíra Erbena jsem přečetla několikrát. Lyricko - epické balady (některé s pohádkovými prvky) mi často naháněly husí kůži (zejména příběh o zamilované rouhající se dívce ve Svatební košili a nebohé Marii v baladě Štědrý den). V Kytici s třinácti baladami se vyskytuje motiv viny X trestu, který v mnoha ohledech může být pro nás poučný. Hodnotím 4 z 5
9/07/2017
2
Hodnocení
31/08/2017
1/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kytice jen za 117 Kč.