Kategorie

Kladivo na čarodějnice - CD

276 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Nakladatelství XYZ s.r.o.
Kód:
Jazyk: Čeština
Druh: Médium CD
Vazba: Médium CD

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Namluvil Pavel Rímský Historický román z 80. let 17. století na severovýchodní Moravě, kde v této době řádila inkvizice a došlo k hromadnému procesu s údajnými čarodějnicemi. Podkladem románu byl rozsáhlý archivní materiál z těchto let. Proces navenek předstíral tažení proti černé magii, ve skutečnosti sloužil k nestydatému obohacování inkvizitorů. Líčí drastické metody používané při výsleších apod. V centru stojí osud šumperského děkana Lautnera, který jako jediný kněz otevřeně vystoupil proti inkvizici a stane se jednou z jejich posledních obětí.
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh vyobrazující historické dění v moravskoslezském kraji, zejména v Šumperku a Velkých Losinách, kde v tu dobu probíhaly uměle vykonstruované inkviziční procesy. Autor se opírá o archivní dokumenty a odkrývá obludnost vyšetřovacích metod ve středověku. Popisuje, jak probíhala dlouholetá věznění, zastrašování, donucování k doznání se k činům, které osoby nespáchaly, ani nemohly. Dozvídáme se konečné číslo odsouzených a upálených osob, kdy v Šumperku to bylo 48 a v Losinách 55. Zajímavá kniha, ke které bych se ale osobně už nevracela.
30/09/2017
To tady není nikde "Kladivo na čarodějnice" jako knížka? Já jsem nikdy neměla audioknihu, pouze jsem ji četla a viděla ji zároveň jako film. Oba dva se od sebe nijak zvlášť neodlišují, to jenom tak na úvod.
Kniha je to ale jistým svým způsobem pěkná. Ano, ty události jsou strašné, ale právě tyto události jsou pěkně napsané, tak dobře, že z těch věcí běhá mráz po zádech. Je psána ve třetí osobě z pohledu několika lidí, děkan je možná popisován jako hlavní postava, ale největší slovo a stopu tu stejně má pan inkvizitor.
15/08/2017
Kniha se odehrává někdy v 80. letech 17. století na Moravě v době čarodějnických procesů. Autorem je pan Václav Kaplický, známý pro své historické romány. Hlavními postavami jsou děkan Kryštou Lautner a inkvizitor Jindřich František Boblig z Edelstadtu, olomoucký právník. Na zhruba 300 stranách spolu svedou boj, ve kterém bojuje jasně stanovené dobro s jasně stanoveným zlem. Jedná se o boj s pomluvami, pověrami a závistí. Kaplický dokázal děj čtivě popsat. Tuto audioverzi přečetl Pavel Rímský, který je mj. známý pro namlouvání válečných dokumentů.
3/08/2017
Další knižní klasika čéske titerární scény. Kniha se mi sice nečetla nejlépe a u některých pasáží jsem se trochu nudila, ale na kouzlu knihy to nijak neubralo. Bylo zajímavé sledovat takový důležitý mezník v českých dějinách. Je něco jiného číst smyšlený příběh. Příběhu dodává úplněnový rozměr právě to vědomí, že se vše skutečne stalo. Určitě to ve vás zanechá silný dojem. Já knihu doporučuji všema deseti.
18/07/2017
Fajn alternativa pro ty, kterým se kniha číst nechtěla. Stejně jako mě. Nicméně, příběh je hezký ač smutný. Odehrává se v 17. století, kdy lidem vládla církev. Kniha je velice podrobně zpracovaná, jsou tak popsány metody, které se používají při výslechu. Obětí se stane také kněz Lautner, který se postaví inkvizici a za svoje chování zaplatí životem. Zajímavý příběh, který člověka přinutí k zamyšlení.
14/07/2017
Toto byla jedna z mých prvních knih na téma čarodějnice vs inkvizice, a s tím související smyšlené procesy- mučení... Kniha nebyla slabým čajem a přivedla mě k titulům souvisejícím s tímto tématem. knihu určitě nedoporučuji čtenářům s citlivou povahou, nicméně toto téma úzce souvisí jak s národní, tak i světovou historií. Toto dílo bylo i velmi zdařile zfilmováno, ale kniha je zkrátka kniha. Kniha obsahuje místa, které jsou velice náročná.
11/07/2017
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
26/08/2016
Vřele všem doporučuji! bavilo mě to.
26/07/2016
Byl to pěkný dárek.
20/07/2016
2
Hodnocení
12/09/2016
30/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kladivo na čarodějnice jen za 276 Kč.